امروز 24 فروردین 1403

سوالی دارید؟ تماس بگیرید

021-1234567

طول عمر مفید سیم بکسل آسانسور | آچار فرانسه

طول عمر مفید سیم بکسل آسانسور چقدر است؟

از مهمترین بخش های هر آسانسور می توان به سیم بکسل آن اشاره کرد. کوچکترین آسیبی در سیم بکسل آسانسور می تواند حادثه ساز باشد و ایمنی افراد را به خطر بیاندازد. از این روی لازم است تا از میزان عمر مفید سیم بکسل آسانسور آگاه باشید تا در صورت نیاز اقدامات لازم را به منظور پیشگیری از وقوع حوادث انجام دهید. در حالت کلی عمر مفید سیم بکسل آسانسور چیزی بین 5 تا 10 سال می باشد. اما میزان این عمر مفید به عواملی نیز بستگی دارد که در ادامه به توضیح مختصر برخی از آن ها می پردازیم.

عوامل تاثیر گذار بر عمر مفید سیم بکسل آسانسور

  • میزان استفاده از آسانسور: این امر کاملاً منطقی است که هر چه میزان استفاده از آسانسور بیشتر باشد قطعاً عمر مفید سیم بکسل آسانسور کاهش می یابد. برای مثال اگر عمر مفید سیم بکسل آسانسور در یک مجتمع مسکونی 8 واحدی 10 سال باشد. این عمر مفید در یک مجتمع تجاری با همان تعداد واحد می تواند به کمتر از 3 سال کاهش یابد و این کاملاً به میزان رفت و آمد افراد و استفاده از آسانسور بستگی دارد.
  • میزان بار حمل شده توسط آسانسور: رعایت نکردن ظرفیت حمل آسانسور و حمل بار بیش از ظرفیت آن از دلایل مهم و اساسی کاهش عمر مفید سیم بکسل آسانسور می باشد.
  • شرایط محیطی: در صورتی که سیم بکسل آسانسور در معرض رطوبت، گرد و غبار، سرما و یا گرمای بیش از حد قرار گیرد باز هم دچار خوردگی و پوسیدگی شده و طول عمر مفید آن کاهش می یابد.
  • اصطکاک: ممکن است عوامل محیطی مانند دیواره ها و یا دیگر اجزاء آسانسور حین استفاده از آسانسور با برخورد به سیم بکسل آسانسور در اصطکاک قرار بگیرند. این عوامل می توانند سبب فرسودگی سیم بکسل آسانسور شده و طول عمر مفید آن را کاهش دهند.

این عوامل به طور مستقیم بر میزان طول عمر مفید سیم بکسل آسانسور تاثیر گذارند. در صورتی که سیم بکسل در معرض این عوامل قرار گیرد. به سرعت دچار پوسیدگی و فرسودگی می شود. از این رو بهتر است برای پیشگیری از هرگونه آسیب و در نهایت پارگی سیم بکسل آسانسور، آن را به طور منظم بازرسی کرده و در صورت مشاهده هر گونه آسیب یا فرسودگی برای تعویض سیم بکسل آسانسور اقدام نمود.

برخی از نشانه های فرسودگی سیم بکسل آسانسور

  • وجود ترک یا پارگی در سیم بکسل
  • خمیدگی یا پیچ خوردگی سیم بکسل
  • خوردگی یا فرسودگی سیم بکسل
  • صدای غیرعادی از سیم بکسل

در صورت مشاهده هر یک از این نشانه ها، باید سیم بکسل آسانسور را بلافاصله تعویض کنید.

دقت کنید: تعویض سیم بکسل آسانسور باید توسط یک تکنسین متخصص انجام شود. این کار نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد و در صورت انجام نادرست می تواند خطرات جدی را به همراه داشته باشد.

راهکار های افزایش طول عمر مفید سیم بکسل آسانسور | آچار فرانسه

راهکار های افزایش طول عمر مفید سیم بکسل آسانسور

برای افزایش طول عمر مفید سیم بکسل آسانسور راهکار هایی وجود دارد. برای مثال در مراکز تجاری که استفاده زیادی از آسانسور دارند بهتر است تا تعداد آسانسور ها را افزایش دهند و یا از پله برقی کمک بگیرند تا حجم کاری بین آسانسور ها تقسیم شود. بهتر است ظرفیت حمل آسانسور بر روی پلاک آن درج شود تا افراد آن را رعایت کنند. در صورت امکان بهتر است شرایط محیطی محل نصب سیم بکسل آسانسور را بهبود بخشید. اما مهمتر از این موارد استفاده از سیم بکسل آسانسور با کیفیت است. همانطور که می دانید این سیم بکسل با کیفیت های متفاوتی در بازار موجود است و خرید و فروش می شود. گاهاً عمر مفید یک سیم بکسل آسانسور با کیفیت تا چندین سال با عمر مفید سیم بکسل آسانسور بی کیفیت تفاوت دارد.

استفاده از روغن سیم بکسل

استفاده از روغن سیم بکسل می تواند تا حد زیادی به افزایش طول عمر مفید سیم بکسل آسانسور کمک کرده و از پوسیدگی آن جلوگیری کند. دقت داشته باشید که این روغن در انواع مختلفی با کیفیت ها متنوع در بازار موجود است و حتی ممکن است استفاده از روغن های بی کیفیت، نتیجه عکس داده و بدتر سبب کاهش طول عمر مفید سیم بکسل آسانسور شوند.

6% تخفیف
تخفیف های ویژه امروز
18,000,000
17,000,000
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *