امروز 4 مرداد 1403

سوالی دارید؟ تماس بگیرید

021-1234567

انواع سیم بکسل از نظر بافت | آچار فرانسه

انواع سیم بکسل از نظر بافت

همانطور که می دانید سیم بکسل از سه بخش مغزی، مفتول یا سیم و رشته یا کلاف تشکیل می شود. از بهم پیچیدن مفتول ها به یکدیگر کلاف به دست می آید و از پیچیدن کلاف به دور مغزی، سیم بکسل به وجود می آید. به نحوه ترکیب این سه بخش برای ایجاد سیم بکسل، بافت سیم بکسل می گویند. در ادامه به بررسی انواع سیم بکسل از نظر بافت می پردازیم. لازم به ذکر است منظور از جهت تاب رشته ها همان جهت پیچیدن مفتول ها به دور یکدیگر برای تشکیل رشته یا کلاف می باشد.

سیم بکسل از نظر بافت به 6 دسته اصلی تقسیم می شود:

  • بافت معمولی (Regular Lay): در این نوع بافت، جهت تاب کلاف ها با جهت تاب رشته ها مخالف است. سیم بکسل های معمولی دارای مقاومت کششی بالایی هستند و برای مصارف عمومی استفاده می شوند.
  • بافت لنگ (Lang Lay): در این نوع بافت، جهت تاب کلاف ها با جهت تاب رشته ها موافق است. سیم بکسل های لنگ دارای انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سیم بکسل های معمولی هستند و بیشتر برای کاربردهایی که نیاز به انعطاف پذیری سیم بکسل دارند استفاده می شوند.
  • بافت فیلر (Filler Lay): در این نوع بافت، بین رشته های هر کلاف، از مفتول های نازک تر فیلر استفاده می شود. سیم بکسل با بافت فیلر دارای مقاومت کششی بالاتری نسبت به سیم بکسل های معمولی هستند و برای کاربردهای سنگین به کار برده می شوند.
  • بافت وارینگتون (Waringtion Lay): در این نوع بافت، رشته ها به صورت مارپیچی به دور یکدیگر تابیده می شوند. سیم بکسل های وارینگتون دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی هستند.
  • بافت سیل (Seale): در این نوع بافت کلاف های بزرگ و کوچک به صورت متناوب به دور مغزی سیم بکسل قرار می گیرند. این نوع بافت مقاومت عالی در برابر سایش دارد.
  • بافت شش ضلعی (Hexagonal Lay): در این نوع بافت کلاف ها به صورت شش ضلعی در اطراف مغزی قرار می گیرند. این نوع بافت مقاومت عالی در برابر سایش داشته و انعطاف پذیری خوبی دارد.

همانطور که گفته شد هر یک از این بافت ها سبب ایجاد نوعی ویژگی خاص در سیم بکسل می شوند. بنابراین یکی از فاکتور های مهمی که باید در خرید سیم بکسل به آن توجه داشت همین بافت سیم بکسل می باشد.

6% تخفیف
تخفیف های ویژه امروز
18,000,000
17,000,000
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *