امروز 24 فروردین 1403

سوالی دارید؟ تماس بگیرید

021-1234567

شرایط نگهداری از جک پالت | آچار فرانسه

شرایط نگهداری از جک پالت

جک پالت از تجهیزات کارآمد در بحث انبارداری و جا به جایی بار های سنگین است. با استفاده از این ابزار سرعت و بهره وری در کار جا به جایی بار افزایش می یابد. با این که جک پالت به طور معمول بسیار جان سخت است. اما باز هم مثل تمام تجهیزات دیگر در صورت استفاده و نگهداری نادرست با خرابی مواجه می شود. در صورت خرابی جک پالت یا باید به طور کلی آن را با جک پالت دیگری جایگزین کرد و یا این که با تعویض قطعات و تعمیر جک پالت دوباره آن را احیا نمود و از آن استفاده کرد. ما در این مقاله همه چیز را درباره شرایط نگهداری از جک پالت برای شما بازگو می کنیم تا با کمک آن عمر جک پالت خود را افزایش دهید و تا حد زیادی از خرابی آن پیشگیری نمائید.

خرید جک پالت با کیفیت

قبل از این که در مورد شرایط نگهداری از جک پالت خدمتتون بگیم بهتره کمی بریم عقب تر و از خرید جک پالت با شما صحبت کنیم. جک پالت ها در انواع مختلفی با کیفیت های متفاوت در بازار موجود هستند. هر چقدر هم که شما در استفاده و نگهداری از جک پالت کوشا باشید. باز هم اگر جک پالت بی کیفیتی تهیه کرده باشید با خرابی جک پالت مواجه خواهید شد. برای همین منظور پیشنهاد می کنیم پیش از خرید جک پالت حتماً مقاله راهنمای خرید جک پالت را مطالعه کنید.

بررسی ظاهری

همیشه قبل و بعد از استفاده، وضعیت ظاهری جک پالت را بررسی کنید و مطمئن شوید که در حین کار دچار آسیب دیدگی نشده باشد. هر آسیبی هر چند کوچک می تواند به مرور گسترش یافته و باعث خرابی جک پالت شما شود.

نگهداری در محل مناسب

پس از استفاده از جک پالت روغن درون سیلندر آن را تخلیه کرده و جک پالت را در یک محل ایمن و مناسب قرار دهید. مطمئن شوید که جک پالت در معرض آب و رطوبت قرار نداشته و در یک محیط خشک با دمای متعادل قرار داده شود. در صورتی که جک پالت در معرض آب و رطوبت قرار گیرد، دچار زنگ‌ زدگی و خوردگی خواهد شد. همچنین جک پالت نباید در معرض فشار و یا ضربه قرار بگیرد.

تمیز کردن

خیلی از مواقع افراد مدت ها و شاید هیچوقت جک پالت خود را نظافت نمی کنند. این عمر در طولانی مدت باعث می شود گرد و خاک و دیگر کثیفی ها در بخش های مختلف جک پالت نفوذ کرده و مشکلات بسیاری را برای عملکرد آن به وجود آورند. از این رو بهتر است پس از استفاده از جک پالت، آن را با یک پارچه مناسب تمیز کنید.

سرویس دوره ای

گاهاً ممکن است جک پالت دارای مشکلاتی باشد که ما از آن بی اطلاعیم و این مشکلات در طولانی مدت به خرابی جک پالت بی انجامد. از این رو پیشنهاد می شود جک پالت را به صورت دوره ای هر شش ماه یکبار و یا سالی یکبار برای سرویس دوره ای به یک متخصص بسپارید. با این کار مشکلات احتمالی جک پالت رفع شده و از بروز خرابی جلوگیری می شود.

سرویس دوره ای جک پالت | آچار فرانسه

بخش های آسیب پذیر و حساس جک پالت

بهتر است پیش از نگهداری از جک پالت با بخش های آسیب و پذیر و حساس آن آشنا شویم تا با نگهداری صحیح و اصولی، از آسیب دیدن آن ها و در نهایت خرابی جک پالت جلوگیری کنیم.

سیستم هیدرولیک

می توان گفت با اهمیت ترین بخش جک پالت که در صورت خرابی آن جک پالت دیگر قادر به بلند کردن بار نخواهد بود پمپ جک پالت است. این پمپ از یک سیستم هیدرولیکی برخوردار است که به کمک روغن عمل می کند و با پمپ کردن روغن درون سیلندر آن، جک پالت بالا می رود و با خالی کردن روغن به وسیله شیر تخلیه جک پالت پایین می آید. بنابراین وجود روغن کافی و مرغوب درون این پمپ بسیار اهمیت دارد و باید مراقب باشیم تا آسیبی به پمپ وارد نشود و نشتی روغن پیدا نکند. از مواردی که می تواند باعث نشتی روغن از پمپ شود ضربه دیدن و بلند کردن بار بیش از ظرفیت جک پالت است. اما نگران نباشید امروزه اکثر پمپ های جک پالت بازشو و قابل تعمیر می باشند.

بدنه

ضخامت ورق به کار رفته در بدنه جک پالت ها به طور معمول استاندارد بوده و با ظرفیت آن ها متناسب است. اما به مرور زمان و بیشتر در اثر ضربه، بخش های مختلف بدنه هم ممکن است دچار آسیب و تو رفتگی شود. همچنین قسمت های جوشکاری شده جک پالت نیز ممکن است دچار شکستگی شوند. بدنه جک پالت را می توان تا حدودی تعمیر کرد ولی در صورتی که وضعیت آن خیلی بد باشد مجبور به تعویض آن خواهید شد.

چرخ ها

چرخ ها به حرکت و جا به جایی آسان جک پالت کمک می کنند. چرخ های جک پالت کالای مصرفی هستند و برای عملکرد روان باید به صورت دوره ای تعویض شوند. برای طول عمر بیشتر چرخ ها بهتر است از چرخ های مناسب با زمین محیط کارتان استفاده کنید.

جمع بندی

حال با بخش های آسیب پذیر، حساس و شرایط نگهداری از جک پالت آشنا شدید و با رعایت آن ها می توانید عمر دستگاه خود را تا چند برابر افزایش دهید. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله نکات ایمنی کار با جک پالت را برای افزایش ایمنی محیط کار خود مطالعه کنید.

6% تخفیف
تخفیف های ویژه امروز
18,000,000
17,000,000
تومان

یک پاسخ

  1. خیلی خوبه ها ولی آدم وقت نمی کنه این کارا رو بکنه متاسفانه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *